Abyste si vypočetli známou hodnotu, BMI vzorec znát nemusíte

BMI - Body mass index

To, jak vypadáme, řešíme stále více. Jsme si vědomi, že když máme kila navíc, můžeme být nejenom méně atraktivní, ale hlavně můžeme mít i zdravotní problémy. Zjistit, jak na tom s váhou jsme, pomáhá takzvaný index tělesné hmotnosti. Hodnota, která ukáže poměr váhy k výšce. Zjistit danou hodnotu není až tak složité. Řada lidí si myslí, že musí znát BMI vzorec, do kterého následně dosadí potřebné hodnoty a následně pomocí kalkulačky vše spočítají. Tak složité to ale přece jenom není.

​BMI vzorec znát nemusíte

Sice není tak složitý, ale je zbytečné si ho pamatovat a používat ho k tomu, abyste si svůj index tělesné hmotnosti sami spočítali. Na BMI vzorec můžete zcela zapomenout, jelikož dnes už existují online služby, které jsou naprogramovány tak, že vše vypočítají za vás. Stačí jenom vložit vstupní data a během chvíle znáte hodnotu vašeho BMI. Pokud jde o číslo ukazující na normální váhu, je to skvělé. Výsledky mnohých lidí ale tak pozitivní být nemusí. Někdy ukazují na podváhu, ale mnohem častěji na nadváhu, nebo na obezitu. Jsou tak určitým signálem k tomu, že je třeba s váhou začít něco urychleně dělat.

​Body Mass Index kalkulačka potřebuje jen dvě hlavní hodnoty

Už víte, že samotný výpočet může být snadný a obejdete se při něm bez znalosti potřebného vzorce. A také zjistíte, že ke správnému výpočtu od vás bude Body Mass Index kalkulačka potřebovat jenom dvě klíčové hodnoty. Index tělesné hmotnosti není nic jiného, než poměr vaší výšky k vaší váze. A tak už jistě velmi dobře tušíte, co bude potřeba. Jednou hodnotou bude vaše výška a druhou vaše váha. Zde doporučujeme určitou přesnost, jelikož jedině tak bude skutečně přesný i výpočet. A vy zjistíte, zda je na místě se znepokojovat, nebo zda je s vaší hmotností vše v naprostém pořádku. Optimální váha by měla být samozřejmým cílem každého z nás.

Číst další články