Low carb dieta se obejde bez sladkostí a těstovin

Těstoviny a proteinové přílohy - Shutterstock.com

Omezte přílohy, dopřejte si více kvalitních tuků. Přesně v tom se skrývá tajemství zdravého životního stylu, který v sobě ukrývá i low carb dieta. Ta si naprosto nerozumí například se slazenými kolovými limonádami, ale i sladkostmi a většinou příloh. Knedlíky, porce těstovin, ale například i brambory pro vysoký obsah škrobu, bude lepší vynechávat. Pokud s touto dietou teprve začínáte, možná vám přijde trochu nepřehledná. Později ale zjistíte, že jde o propracovaný systém, jenž nabídne mnoho variant.

Začátečníci mezi dietami a low carb

Pokud jste na samém startu vašeho snažení, můžeme vám vzkázat jedno jediné – nepolevujte, dokud nedosáhnete svých cílů. Zvláště při dietách je podobný přístup zcela zásadní. Low carb ale v žádném případě nesmíte uspěchat, protože příliš velké změny na začátku pak vedou k tomu, že se předčasně vzdáte. Stanovte si hranici sacharidů, kterou každý den přijmete. Pokud si nejste jistí, počáteční hodnota by měla odpovídat zhruba stogramové porci. Existují i přísnější formy diety, to je pravda, ale tělo si na změny musí zvykat postupně. Spíše objem sacharidů pomalu snižujte, než abyste jej nárazově omezili prakticky směrem k nule, což není vhodné ani pro metabolismus, jehož procesy jsou poměrně pomalé. Jak jistě ví každý maratonský běžec, nesmíte se vydat ze všech sil už na začátku.

Low carb dieta může mít různé cíle

Čeho byste chtěli dosáhnout? Jak praví klasik, kdo neví, do jakého přístavu pluje, není pro něj žádný vítr příznivý. Proto byste si měli na úvod ujasnit, kam bude vaše low carb dieta vlastně směřovat. Na výběr je toho poměrně dost, možná chcete „jen“ zhubnout, ale dost dobře může být vaším tajným snem i vybudování svalové hmoty, za kterou se všichni na ulici rádi ohlédnou. Na pomoc si pak můžete vzít i specializovanou kuchařku a vyzkoušet recepty, jako je například low carb knedlík. Třeba z mandlové mouky, vejce, trošky rozpuštěného másla a prášku do pečiva. Nezní to už na první pohled zdravě?

Číst další články