Low carb dieta znamená omezení porce sacharidů

Proteinová snídaně a proteinové palačinky

Nemusíte jejich denní příjem dostat na nulu, ale počítá se s tím, že dosáhnete postupně výrazného snížení porcí. Jistě, low carb dieta znamená škrtání mezi sacharidy, omezení pečiva a těstovin, ale také moučných a sladkých jídel. Tuky zde ale rozhodně na pranýři nejsou, obzvláště, pokud jde o ty s dobrou pověstí – jako je olivový olej, avokádo, tučné rybí maso a například i vlašský ořech. Jen tak mimochodem, připadáte si závislí na cukru? Nízkosacharidová dieta vám možná pomůže dívat se na věci jinak a omezit nejen sladkosti.

Low carb je o velké zodpovědnosti

Existují různé varianty potravin, jako například nízkosacharidové těstoviny nebo low carb knedlik, které mohou být ve vašem jídelníčku, i když jste se odhodlali dodržovat tuto dietu. Ovšem pozor, pečivo, sušené ovoce, cukr a med nebo dokonce slazené nápoje, ty mezi jinak poměrně širokou rodinu low carb vůbec nepatří! Škrtnout byste měli i alkohol, jistě nejde jen o slazené nápoje. Navíc, pokud budete kombinovat čistou vodu, minerálku a bylinkový čaj, naplníte obecné požadavky na pitný režim, který je při každé dietě základem pro budoucí úspěch.

Low carb dieta a zdravé tuky

Za studena lisovaný kokosový tuk, ale také avokádo, lněné semínko, případně také kachní tuk a v neposlední řadě i olivový olej. Low carb dieta počítá se zdravými tuky a omega-3 mastné kyseliny rozhodně neodsouvá na vedlejší kolej. Kuřecí nebo krůtí maso, vaječné bílky nebo kefírové mléko jsou také doporučovanou součástí nízkosacharidových diet. Tvaroh a bílý jogurt jsou také vydatným zdrojem bílkovin, tudíž se v jídelníčku také mohou objevit. Opatrně s cereáliemi, ale i slazenými jogurty, které možná na první pohled vypadají lákavě, ale když pak pohlédnete na etiketu a zjistíte pravdu, raději je nekoupíte.

Číst další články