Reklama

Čokolády a sladkosti
  • Čokolády a sladkosti
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb čokolády a sladkosti

Chuť na sladké je někdy skutečně velká. Přitom ale, pokud držíte dietu, si můžete dát pár dílků čokolády úplně bez obav, stačí jen vybrat si tu správnou variantu. Ne tu ze supermarketů, která je plná cukru, ale zdravou, tedy jinak řečeno, také nízkosacharidovou nebo proteinovou. Low carb dieta se pak dodržuje snadněji, když si smíte takto dopřávat, že? A pořád máte čisté svědomí, protože do sebe nedostanete cukr, jenž by pokazil cestu ke ketóze. Tedy stavu, v němž hubnete tukové zásoby hned jako první, prostě žádné dlouhé čekání!

Nízkosacharidové čokolády vás pohladí na jazyku

Stačí jen malý dílek a touha po sladkostech může být pryč. Nízkosacharidové čokolády jsou přitom opravdu lahodné a po stránce chuti jim naprosto není co vytknout! Přitom jde ale o pestrou nabídku, seřaďte si ji i podle cen a uvidíte, že půjde o zajímavé zpestření low carb diety, tedy způsobu stravování, kde nemají sacharidy dostat prakticky žádný prostor! Ochutnejte také čekankový sirup nebo například lískooříškový krém se stévií, rodina zdravých dobrot je hodně početná a doplňují ji také nízkosacharidové koktejly nebo pomazánky. Zpestření při dietě není nikdy dost a zůstat jenom u sezonní zeleniny by byla nepochybně velká škoda. I když je plná barev!

Low carb čokolády chutnají všem

Jsou skoro k nerozeznání od varianty, kde je naopak cukrů opravdu hodně. Dietní hříchy páchat nemusíte, dejte si zkrátka low carb čokolády s nízkým obsahem sacharidů a uspokojíte tu neutuchající chuť na sladké velmi snadným způsobem. Lískové a vlašské ořechy v jedné tabulce? Jistě, i taková výtečná kompozice na vás může čekat! Ochutnejte i báječný čekankový topping, se kterým dochutíte různé proteinové kaše nebo si dopřejete báječné palačinky, když je sobota odpoledne a nechcete vůbec nic dělat.

Reklama