Reklama

Low Carb kaše
  • Low Carb kaše
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb kaše

Vychutnáte si ji každé ráno, zvyknete si, že snídáte zdravě a přitom chutně. Jde to nakonec poměrně dosti snadno, že? Začít den s kaší plnou proteinů je dobrá volba, a pokud spěcháte, vůbec to nevadí. Stačí jen pár minut, rozhodně nebudete stát půl hodiny u plotny a míchat, čekat, než připravená směs konečně vychladne a tak podobně. Ráno začnete s úsměvem a ten se pak přelije do celého dne. Vždyť i ketogenní dieta vyžaduje dobrou náladu, pak může slavit o to větší úspěch. Všechno totiž začíná ve vaší hlavě, nebo snad ne?

Proteinová kaše aneb nejen vanilka a jahoda

Nikdo nemá rád spěch, zvláště pokud je brzy ráno venku ještě tma. Proteinová kaše vám ale připraví příjemné ráno, a to i ve chvíli, kdy zrovna zaspíte a budete nervózní. Během pár minut bude hotovo a vybrat si můžete, jestli nastartujete své trávení s vanilkou, jahodou nebo čokoládou. Tím však výběr ještě zaručeně nekončí, ale spíše teprve začíná! Do klasických variant potom patří ještě banán a například také mango. Vybírejte podle svého gusta, setřiďte si jedním kliknutím nejlevnější varianty nebo získejte přehled, co nabízí vaše oblíbená značka. Low carb dieta totiž začíná v momentě, kdy se k ní odhodláte a přijmete fakt, že je poněkud specifická a netradiční. Tedy z pohledu těch, kdo dietu už v minulosti drželi a neměli kýžený úspěch. Teď může být šance někde úplně jinde, jen vše dodržet!

Low carb kaše klidně každé ráno

Vychutnejte si ji podle svých představ, klidně i k lehké svačině – ale nejlepší zřejmě bude hned po probuzení, kdy je namístě lehké a snadno stravitelné jídlo. Low carb kaše může mít mnoho různých podob, trh je velmi pestrý a nabídne vždycky něco nového. Přidáte se také? Podobná dieta je založená na nízkém příjmu sacharidů, ale současně vám nabídne kvalitní bílkoviny. Ketóza může být už brzy na dohled!

Reklama