Reklama

Low Carb koktejly
  • Low Carb koktejly
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb koktejly

Nízký obsah sacharidů, zato vydatná porce bílkovin. Low carb dieta je inspirací pro mnoho lidí, kteří chtějí shodit přebytečná kila. Samozřejmě nejde jen o dietu, pokud tuto snahu podpoříte také zdravým pohybem podle svých aktuálních možností, neuděláte žádnou chybu. Potřebujete inspiraci? Pak můžete dát šanci i něčemu, co vám zachutná a udělat si z dietního stravování zábavu. Jistě, koktejl bez cukru, zato s přírodními aromaty, trh je velmi pestrý a nabídne několik různých příchutí!

Proteinové koktejly mají zajímavou recepturu

Banán, lesní plody, vanilka, ale třeba také aroma kávy. Jistě, proteinové koktejly mají celou řadu variací a vybírat si můžete podle svých chuťových preferencí – někdo má rád jahody, jiný zase třeba čokoládu, že? Low carb dieta může být barevná a plná různých překvapení. Nevíte, kterou si vybrat? Stačí se podívat na nabídky, které vám přinášíme, seřadit si je nejen podle ceny, ale například také preferovaných značek. Při výběru nemusíte nikam spěchat, nabídek je na našem trhu skutečně velké množství, takže volba zabere určitý čas. Jde o nezávaznou záležitost, zkusíte si, zda vám tato forma diety vyhovuje, podle čehož se budete orientovat další týdny a měsíce. Možná ve finále zkusíte i jinou dietu, kdo ví?

Proteinový nápoj je velmi sytý

Nejde o čaj nebo kávu bez cukru, naopak, proteinový nápoj znamená vydatnou porci živin, které vás bez jakýchkoliv potíží zasytí na celé hodiny. A výhodou je i rychlá příprava, takže pokud máte trochu hektičtější životní styl, je to tedy jen plus. Kokos nebo kávová variace? Jistě, i tato varianta se nabízí, tak si račte vychutnat svůj odpolední šálek. Low carb dieta je založená na vyšším příjmu bílkovin a minimální porci sacharidů. Jinými slovy, koktejl, kde je také velká porce proteinů, jde přesně v jejích šlépějích. Vychutnejte si jej během dne nebo večer, zkrátka kdykoliv, kdy to máte vepsané do svého denního plánu.

Reklama