Reklama

Low Carb Nápoje
  • Low Carb Nápoje
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb nápoje

Mají výbornou chuť a nebudou na překážku ketogenní dietě. Tak se dají v kostce označit snad všechny nápoje s velmi nízkým obsahem sacharidů. Cílem je, aby bylo dané pití bez cukru, protože jinak byste ohrozili principy již zavedeného dietního plánu. Teď už si ale nemusíte dělat žádné starosti, neboť koktejly, víno nebo sirup už neobsahují ani gram cukru navíc! Dokonce se dá říci, že prakticky ani žádný cukr nemají. Můžete si je tedy nalít bez výčitek a nepít jen čistou vodu z kohoutku, i když právě ta je při dietě vhodná jako nápoj číslo jedna. Proč ho ale dále nedoplnit?

Low carb nápoje aneb vynikající víno

Kdo by neměl rád tekutou révu, jak zpíval už Jaroslav Marvan? Zvláště pokud obsahuje jen naprosté minimum cukru. Takové low carb nápoje si necháme všichni líbit, že? Odmítnout sklenku k přípitku tak vůbec nemusíme, jen si tedy stačí nalít takzvaně „z vlastních zásob“. Ketózu přitom vůbec nenarušíte, dáte si totiž víno, jehož složení rozhodně není tomuto stavu na závadu. A nemusí zůstat jen u vína, nabídka nápojů je hodně široká a jistě není důvod zůstávat jenom u bylinkových čajů. I když jsou zdravé, jak nám řekne nejeden výživový poradce.

Proteinové nápoje vás skvěle zasytí

Malina, ananas, vanilka, ale také třeba hruška. Vyberte si chuť, co vám bude vyhovovat a zachutná vám ze všech nejvíce! Setřiďte si jednotlivé produkty dle zvolených kritérií a klikněte jednoduše na ten, se kterým si budete opravdu rozumět. Proteinové nápoje přinesou výbornou chuť v kombinaci s minimem cukru. Žádné výčitky, tohle nejsou slazené limonády ze supermarketů, které mají snad i padesát kostek cukru na jednu velkou lahev. Ve standardní nabídce nechybí ani nápoj s příchutí punče, jenž vám připomene atmosféru vánočních svátků. Proč si ho nedopřát a nevzpomínat na hezké chvilky s rodinou? Low carb dieta je totiž o tom, jak se cítíte – jde o psychickou pohodu!

Reklama