Reklama

Low Carb omelety
  • Low Carb omelety
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb omelety

Kdo má rád vejce, ať se přihlásí! Ať už vařené na hniličku, jako součást různých salátů nebo v omeletě se sýrem, slaninou a žampiony. Abyste rozuměli, i během diety si můžete vejce dopřát. A samozřejmě nejen vařená, ale i právě ve formě omelety. Low carb dieta je svého druhu skutečně jedinečná, a pokud jí dáte šanci, zaručeně vás nejednou překvapí. Dává velkou šanci bílkovinám a omezuje sacharidy na naprosté minimum. Díky tomu pak přejde brzy do ketózy, tedy procesu, kdy se primárně spalují zásoby podkožního tuku. A je tedy zřejmé, že vytrvalost růže přináší, jak by řekl klasik!

Proteinové omelety mají v oblibě pestrost

V kombinaci s vajíčky na pánvičce se v minulosti osvědčily žampiony, ale také kousek sýra. Co s tím? Udělat dvě základní varianty pro keto dietu, samozřejmě! Proteinové omelety ale můžete zkusit i se slaninou anebo jen cibulí a pažitkou, případně také pořádnou porcí zeleniny. Porovnejte si jedním kliknutím jejich cenovou hladinu a vyberte si variantu, co vám bude nejvíce vyhovovat. Možná si k nim přikoupíte i nějaké další produkty, jako třeba koktejly, polévky nebo tyčinky s čokoládovou příchutí. Ano, prakticky bez cukru, jen s vydatnou porcí bílkovin a vlákniny, i takové mohou být dezerty a chvilky plné mlsání. Low carb dieta se nepřetvařuje, má pro vás mnoho různých forem.

Low carb omelety si vychutnáte za pár minut

A co příprava, jak je složitá? Nebojte se, nestrávíte s ní více než pět minut, jde o hodně snadný proces, jenž zvládne i ten, kdo zatím neměl tu čest připravovat svíčkovou nebo například klasický guláš s knedlíky. Stačí jen málo, Low carb omelety jsou dietní a nabídnou vám i příchuť slaniny, která je pro většinu diet zapovězeným tématem. Proč si nevychutnat tu libou vůni, že? Nízkosacharidová omeleta poslouží jako ideální sobotní oběd, když se vám nechce dělat žádné složité jídlo a rádi byste si pochutnali na něčem vskutku originálním!

Reklama