Reklama

Low Carb palačinky
  • Low Carb palačinky
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb palačinky

Když si je dáte, nemusíte si zazlívat, že jste udělali dietní hřích a zkomplikovali si svou cestu za vysněnou postavou. Věřte nebo ne, jsou opravdu dietní! Totiž, abyste rozuměli, vůbec nejsou palačinky jako palačinky. V těchto najdete jen minimum sacharidů, ale zato velké zastoupení kvalitních bílkovin. A na talíři budou zkrátka famózní, zvláště pokud si můžete vybírat z několika zajímavých příchutí. Kdo by pak odolal nabídce, která je tak přitažlivá? A kromě jiného, je také zcela v souladu s normami low carb diety.

Proteinové palačinky má dnes každý rád

Karamel a banán, ale například také jahoda. Proteinové palačinky si můžete dát každý večer trochu jinak. Vždy však půjde o vydatnou porci proteinů, která je prostá zbytečného cukru a neobsahuje například ani lepek. Hodně vlákniny a málo tuku, žádné umělé přísady, jen příroda ve své nejskvělejší podobě. Cílem je, aby vás low carb dieta také bavila. S pudinky, pečivem nebo proteinovými koktejly to určitě bude zajímavý jídelníček, jen si jej vhodně namíchat. Je to podobné, jako když skládáte třeba puzzle. Stačí pár minut u pánvičky, všechno je totiž předem připraveno a nemusíte si pořizovat jednotlivé suroviny v obchodech, kde byste strávili zbytečně mnoho času ve frontách s nákupním košíkem.

Low carb palačinky jsou bez lepku

Pokud jste ze své stravy z nějakého důvodu vypustili lepek, nemusíte se obávat – low carb palačinky totiž v sobě žádný lepek nemají, sacharidů je obecně jen minimum. Glutamát? Ne, ten tady také zaručeně nenajdete. Pokud jde o složení, sejdou se zde sušené mléko, rýžová mouka a slunečnicový olej, tedy suroviny pocházející přímo z lůna přírody. I s palačinkami na talíři zkrátka můžete jíst zdravě a nemusíte myslet na to, jestli jste do sebe nedostali příliš mnoho kalorií, což by narušilo vaše dietní snažení. Žádné starosti, vychutnejte si zdravé mlsání a užijte si pěkný den! Low carb dieta tedy rozhodně není o náročném odříkání si všeho, co máte rádi. Snad i proto je favoritem moderní doby.

Reklama