Reklama

Low Carb pečivo
  • Low Carb pečivo
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb pečivo

Je dietní alternativou za klasiku, ale chuťově rozhodně nezaostává. Nebojte se jej vyzkoušet, dát mu šanci, když zrovna plánujete stravovat se v duchu low carb diety. Jinými slovy, dostat přijaté sacharidy až prakticky k nule, nastartovat ketózu a hubnout tukové zásoby, přesně v tom je tajemství podobného stravovacího režimu. Nejen chléb, ale i housky nebo dokonce perníčky. Nevěříte? Cílem je zkrátka jen to, abyste nepřijímali jednoduché cukry, s nimiž se i při jiných dietách hubne jen velice těžko, zvláště pokud si jich dopřáváte přemíru a jste na tom přímo závislí. Pokud ale sacharidy eliminujete, odměna je na dohled!

Proteinové pečivo nabídne účinnou alternativu

Nemusíte mít pocit, že přicházíte o rohlíky, chleba nebo různé sušenky. Jen je zapotřebí, abyste si je dopřáli v co nejzdravější variantě, kterou nabízí právě proteinové pečivo. Jednoduchá příprava, při které jen těsto dáte na pár minut na pečící papír do trouby a po vychladnutí si můžete dopřát pár kousků společně ke kávě nebo čaji, podle osobních preferencí. Low carb dieta je originálním způsobem stravování, který se může zdát přísným – ale zdání klame, i když jsou sacharidy prakticky donuceny ke kapitulaci, stále platí, že se nemusíte nutně omezovat. Stačí jen sáhnout po vhodné alternativě, jako je například proteinový chléb nebo sušenky s čokoládovou polevou bez cukru. Vyberte si s námi!

Low carb pečivo má jedinečnou chuť

Bez odříkání a kompromisů, vsaďte na osvědčenou kvalitu a výbornou chuť. Low carb pečivo nabídne obojí, jen si musíte vybrat správně. Bez počítání každé kalorie, navíc s pocitem, že vlastně o nic nepřicházíte. Vychutnejte si třeba pomerančové sušenky, které vám zavoní i skořicí, což je příjemná sváteční kombinace. Je těžké odolat, když víte, že v podstatě ani nebudete hřešit. Low carb dieta tedy zní poměrně zajímavě už na samém začátku, co říkáte?

Reklama