Reklama

Low Carb Pomazánky
  • Low Carb Pomazánky
  • ChiaShake
Nebyly nalezeny žádné výsledky
Načíst další produkty

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb pomazánky

Užít si vynikající chuť a nepřipomínat si, že tohle je snad nějaký dietní hřích. Nejen omelety anebo palačinky, ale i pomazánky jsou v rámci low carb diety víc než vítané. Ovšem pozor, bavíme se totiž tentokrát o speciální verzi těchto jídel. Takové, která nemá prakticky žádné sacharidy, ale nabídne pak také o to více bílkovin. Pomazánku si můžete dát nejen se zeleninovými doplňky, což zaručuje výbornou kombinaci. Co třeba nízkosacharidový chléb? Neupírejte si nic z radostí života, pečivo se dá vychutnat i jinak než v klasické podobě.

Proteinové pomazánky si připravíte do minuty

A jaký je vlastně způsob přípravy? Velmi jednoduchý, rozhodně nečekejte, že strávíte večeři u pultu, misek a prkének na krájení česneku. Vůbec ne, proteinové pomazánky totiž mohou být hotové už za pouhou minutku, takže nemusíte být nervózní ani před návštěvou přátel. Pohostíte je u vás doma vypěstovanou zeleninou v kombinaci s pomazánkou, která je zdravá a současně i velmi chutná? Záleží jen na vás! Low carb dieta může mít mnoho formátů a určitě bychom se neměli zaměřovat jen na jednu linii. Propojte jich více najednou, o to více se pak budete podobným jídelníčkem bavit. Setřiďte si jednotlivé produkty na současném trhu podle cenových hladin nebo výrobce, získáte nezávaznou nápovědu pro svá další rozhodnutí.

Low carb pomazánky nemusíte dávat do lednice

Snadná příprava, ke které stačí vlastně jen voda a lžička na rozmíchání směsi. Low carb pomazánky jsou skutečně jednoduchost sama, jak praví známý slogan. Připravte si je s nízkosacharidovým pečivem, pochutnáte si a nebudete mít ten svíravý pocit, že děláte něco špatně – tedy pokud jste se právě rozhodli držet klasickou low carb dietu. Jen minimum sacharidů, ale chuť, díky které zapomenete na sladké koláčky a buchty. Shodit přebytečná kila něco stojí, to sice ano, ale s touto dietou nehrozí, že byste měli pocit hladovění a byli neustále ve stresu. Zkuste si spíše celé hubnutí patřičně užít!

Reklama