Reklama

Low Carb pudinky
  • Low Carb pudinky
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb pudinky

Dát si něco opravdu dobrého, když držíte dietu? Ne, to není knihovna se zaměřením na klasické science-fiction, ale skutečná realita všedního dne! Už za pár minut si připravíte nízkosacharidovou variantu pečiva, pudinku, polévky nebo koktejlu. Víc bílkovin, než je obvyklé, to má svůj samozřejmý důvod. Je jím low carb dieta, tedy stravování, které je právě na kvalitní proteiny zacílené. Vanilka, lesní plody, čokoláda, ale i mnoho dalších příchutí, jimiž si uděláte opravdovou radost. Jinak řečeno, dáte si také pudink?

Proteinové pudinky si připravíte velmi jednoduše

Malý sáček, který přesypete do sklenice, zalijete teplou vodou a mícháte, ideálně za pomoci malého ručního mixéru – se lžičkou by to bylo vskutku dlouhé čekání a vy si přeci chcete už brzy pochutnávat! Proteinové pudinky mají své kouzlo, neporušíte s nimi totiž relativně přísné dietní předpisy. Low carb dieta totiž počítá s tím, že bude sacharidů jen pomálu a nikde není psáno, že nízkosacharidový pudink je snad přítomen na indexu nežádoucích potravin. Jednoduchá příprava, ještě o něco jednodušší než v případě klasického pudinku, je zde také velkým plus. Bez zbytečného nádobí a čekání nebo míchání směsi u plotny v kastrolu. Vychutnejte si raději výsledek, jenž opravdu stojí za to! A protože je nynější nabídka na trhu pestrá, setřiďte si ji podle vlastních kritérií.

Low carb pudinky nabídnou i bílou čokoládu

Dáte si je také? Nabídnou pestrou škálu různých variací a jsou zdravým mlsáním v rámci low carb diety. Zamíchat v šejkru s vodou a dát do lednice, příprava pudinku s mangovou příchutí snad ještě nikdy nebyla snadnější. Low carb pudinky jsou alternativou dobroty bez lepku a přidaného cukru, když zrovna máte chuť na něco, co je opravdu výtečné – ale nebude mít potenciál stát se posléze dietním hříchem, jenž byste si snad vyčítali před zrcadlem s krejčovským metrem kolem pasu. Ne a ne, tohle bude spíš příjemné zpestření, se kterým si nemusíte dělat starosti.

Reklama