Reklama

Low Carb tyčinky
  • Low Carb tyčinky
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb tyčinky

Mlsání, za které se nemusíte cítit provinile. Žádný stud, protože tady cukr prakticky není, zato tělo posílíte kvalitními bílkovinami. Pokud to myslíte low carb dietou vážně, je to dobrá cesta. Užívejte si, ale zdravě! Sušenky a tyčinky z regálů supermarketů sice vypadají lákavě, ale nakonec vedou k přejídání a kupování jiné konfekce oblečení. Měli bychom se jim proto vyhýbat, protože dieta není jen o cvičení, ale zejména pak o tom, co vlastně jíte a kolik porcí si ve finále položíte na talíř. Určitě si můžete občas dopřát i něco dobrého, život není jen o hlavních jídlech, ale i dezertech. V těch by však neměla být vydatná porce sacharidů, to totiž snahu zhubnout poměrně dosti zkomplikuje.

Proteinové tyčinky aneb čokoláda, vanilka a kokos

Co máte vlastně rádi? V nabídce nechybí standardní trojlístek, jenž začíná čokoládou, pokračuje kokosem a končí vanilkou. Proteinové tyčinky s těmito příchutěmi jsou proto asi vůbec nejoblíbenější, nemůžeme se divit aktuálním trendům, jsme na tyto variace zvyklí a hodně je preferujeme. V nabídce obchodů však najdete i jiné alternativy, zapojuje se také ovoce a nesmíme zapomínat také na velmi oblíbené oříšky. Malá porce něčeho dobrého, i to vám přinese low carb dieta – a nepůjde o žádný smrtelný hřích, takže si nemusíte dělat starosti. Váha se kvůli tomuto zdravému mlsání rozhodně nepohne. Ráno, dopoledne, odpoledne i večer, na tom, kdy si dáte podobnou tyčinku, určitě tolik nesejde. Porovnejte si je podle vlastních kritérií, vždycky přeci nerozhoduje jen cena, ale i výrobce.

Low carb tyčinky přinesou i mnoho oblíbených variant

Banán v čokoládě, kdo by ho neznal? V našich supermarketech je takových tyčinek hodně, ale pozor, obsahují tolik cukru, že byste se na ně během dietního plánování neměli snad ani koutkem oka zadívat! Low carb tyčinky jsou o něčem jiném, sacharidů je v nich pomálu, naopak přinesou ceněné bílkoviny a vlákninu, důležitou pro správné zažívání a mající též pozitivní vliv na mnohé další pochody v našem těle. A vitamíny nebo minerály? Ty jsou jen pozitivním bonusem, pověstnou třešničkou na dortu. Půjdete do toho? Low carb dieta je vlastně docela zábavná, jak jste možná nyní s úsměvem na tvář zjistili.

Reklama