Reklama

Ostatní
  • Ostatní
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Ostatní low carb produkty

Když držíte low carb dietu, neznamená to, že máte před sebou týdny plné odříkání a porcí jídla, které byste za jiných okolností zřejmě nejedli. Kdo už ale někdy toto dietní stravování poznal, dobře ví, na čem je vlastně založené. Omezit sacharidy, nedopřávat si slazené nápoje, nemít pořád po ruce třeba sušenky. Pokud v tomto snažení vytrváte, zjistíte, že se cítíte lépe, protože cukr je ten problém, co stojí v cestě hubnutí a vysněné postavě. Cílem vašeho snažení by proto mělo být vypustit jen ze stravovacího plánu, a to v takové míře, v jaké to jen půjde!

Spalovače tuků jsou zajímavým doplňkem

Nejsou to sice zázračné pilulky, po kterých byste zhubli přes noc a mohli se chlubit vosím pasem, ale na druhou stranu – jejich složení pomůže vhodně nastartovat metabolismus a v kombinaci s dobrým jídelníčkem a cvičením se mohou dostavit první výsledky. Spalovače tuků vás pak motivují v dalším snažení, protože cílem jistě není zhubnout pár kilogramů. Jde spíš o to změnit celý životní styl a připravit své tělo o tukové polštářky, které nikdo nezávidí. Zajímavým doplňkem stravy při low carb dietě jsou i proteinové chipsy. Také výborné, také pěkně křupavé, ale bez soli, umělých aromat, spousty kalorií a sacharidů, které jsou bohužel na překážku. Ideální k televizi nebo když máte chuť na něco dobrého a dortíky nebo cukrovinky jsou tak lákavé, že takřka nelze odolat a musíte se opravdu držet.

Sušené maso vám jistě zachutná

Svačina, kterou můžete mít kdykoliv po ruce. Dejte si jí do kapsy, užijte si dobrotu z kvalitního masa, produkt, jenž ocení všichni milovníci poctivých bílkovin. Sušené maso je vhodné jako alternativa zákusku, když máte chuť na něco nevšedního, ale neradi byste hřešili cukrem. Mnohem lepší bude i nadále pokračovat v dietě a držet si započatou linii.

Reklama