Low carb dieta aneb sýry, zelenina a vejce

Omezit příjem sacharidů, přesně tak by se dal v krátkosti popsat princip diety, kterou někteří označují pod výstižnou anglickou zkratkou low carb. Existují různé formy dietního stravování, a právě tato si své četné příznivce nachází napříč věkovým i společenským spektrem. Popularizaci jídelníčku, jenž si nerozumí s pečivem, špaldou nebo slunečnicovým olejem, zajistil i proslulý doktor Robert Atkins. První zmínky o podobném dietním stravování ale vyplývají už ze zápisků britského vojenského lékaře Johna Rolla z konce osmnáctého století.

S low carb přichází i lepší nálada

Mezi výhody, které s sebou low carb přináší, lze jistě započíst i nižší hladinu krevního cukru, což znamená v důsledku také lepší náladu a menší pocit hladu. Je jasné, že zázračné léky na přebytečná kila, díky kterým by faldy zmizely přes noc, neumí vyrobit ani dnešní věda. Budeme se proto muset spolehnout na diety, cvičení a z nich vyplývající změnu životního stylu. Pokud se nezměníte trvale, kila potom můžete snadno nabrat zpět v rámci obávaného jojo efektu. Připravit si můžete i low carb lívance, se kterými bude určitě začátek mnohem zajímavější. Od klasiky se liší v tom, že se obejdou bez přidaného cukru a mouky, tedy dvou surovin, které si s tímto dietním stravováním vůbec nerozumějí.

Low carb dieta je populární i u celebrit

Je pravdou, že low carb dieta je oblíbeným tématem nejen v kancelářích, fitness centrech nebo diskuzních fórech. Její přísnou formu, nazývanou někdy také ketogenní dieta, totiž drží i řada celebrit. Catherine Zeta-Jones, Megan Fox, ale také Martin Zounar a Mahulena Bočanová, právě tato jména zná snad úplně každý. Propagátorem low carb dietního stravování je ale také Kim Kardashian a pokračovat bychom jistě mohli ještě dále, zdravý jídelníček je určitě favoritem i pro někoho ve vašem nejbližším okolí, že?

Číst další články