Reklama

Low Carb polévky
  • Low Carb polévky
  • ChiaShake

Reklama

Low carb dieta od Chia Shake

Když potřebujete zhubnout, nemusíte přitom hladovět a do vysílení cvičit v posilovně. Ani jeden z těchto receptů na štíhlou linii není zdravý. Mnohem lepší variantou k odbourání nadbytečných kilogramů je kvalitní vyvážená strava, jakou nabízí dieta Chia Shake. Vychází z principů ketonové diety a pomůže odbourat tuk díky proteinovým jídlům s obsahem chia semínek.

Velká síla Chia Shake: Už Indiáni objevili potenciál chia semínek

Semena šalvěje hispánské, jejichž pravlastí jsou horské oblasti Střední Ameriky, tvoří základ Chia Shake diety. Samozřejmě ale nejde jenom o ně. V principu ketonová dieta založená na sníženém příjmu sacharidů je doplněna o tato semínka, které se stávají zdrojem vitamínů, minerálů a stopových prvků. Výživovou hodnotu chia semínek objevili už v dávných dobách Aztékové a Mayové, kteří je měli vždy zásobě na dlouhých cestách. Představovala pro ně vydatný zdroj živin ve chvílích, kdy měli nedostatek. Vlastně praktikovali Chia Shake stravu, aniž by k tomu měli zdůvodnění nutričních specialistů. Vycházeli ze svých letitých zkušeností. Pochopitelně nic netušili o keto dietě, ale vlastně ji praktikovali, protože neměli příliš mnoho zdrojů sacharidů.

Jak využít dávné zkušenosti pro optimální efekt Chia Shake diety?

Možná se ptáte, jak využít moudrost dávných Indiánů. Překvapivě to jde, protože i tady můžeme hledat prazáklady keto diety s nízkou porcí sacharidů. Můžete zkusit Chia Shake produkty, například Chia pudink s lesními plody. Staří Mayové a Aztékové se sacharidy rozhodně nepřecpávali, ačkoli významnou složku jejich stravy tvořila kukuřice a fazole, kde najdete významný podíl sacharidů. Kdybychom ale porovnali množství sacharidů, které snědli v potravě oni a co sníme my, určitě bychom došli k názoru, že ketonová dieta byla mnohem více jejich heslem než tím naším. Ruku na srdce, určitě dobře víte, že konzumujete více sacharidů, než je doporučené a vhodné. Proto bychom se měli vrátit ke keto dietě, tedy stravování s nižším podílem sacharidů. Dieta Chia Shake je jednou z cest, po které jít, když chcete, aby ketonová dieta byla plná živin a pochutnali jste si na ní.

Low carb polévky

Jednoduchá směs aneb chutná polévka. I tak může vydat ketogenní dieta v praxi, nebojte se nějakých experimentů. Osvědčený proces, se kterým jsou velmi spokojeny miliony lidí po celém světě, se nyní dostává i do našich zeměpisných šířek. A slaví úspěchy, to rozhodně! V dnešní uspěchané době navíc může ušetřit i spoustu času. Kdo by ještě chtěl připravovat náročná jídla v kuchyni a odcházet kvůli tomu z našich supermarketů s plným košíkem? Zalít horkou vodou, promíchat lžičkou a pak už jen vychutnávat, na tomto světě snad už není nic snazšího než příprava nízkosacharidových polévek.

Proteinové polévky nabídnou několik různých příchutí

Vychutnat si keto dietu? Ale jistě, vždyť přeci nejde o to, abyste se trápili skromnými porcemi jídla a cvičili až do úmoru. Právě naopak, proteinové polévky vás mohou velmi dobře zasytit na delší dobu a pocit hladu se rozhodně nedostaví. To už pak totiž bude čas třeba na proteinové palačinky nebo malý koktejl. Jídelníček je hodně pestrý a byla by škoda nevyužít všech jeho možností. Podobná jídla si můžete snadno připravit i v práci a nepotřebujete k tomu ani mikrovlnku, maximem, co budete potřebovat, je rychlovarná konvice. Polévky je lepší jíst teplé, tedy kromě španělské speciality gazpacho, ale to už je vlastně jiný příběh. Porovnejte si aktuální ceníky, prohlédněte si, kolik stojí jedna porce a pomůže vám to v rozhodování.

Low carb polévky se žampiony, sýrem nebo rajčaty

Jakou verzi polévky vlastně máte nejraději? Je to masový vývar nebo spíše sýrová a žampionová? Nabízí se i zelenina, třeba v podobě krásně uzrálých rajčat. Low carb polévky mají různé varianty a jistě si je také do balíčků na příští týdny namícháte podle svých osobních preferencí – fantazii se přeci při sestavování jídelníčku meze nekladou. Velká porce bílkovin a jen symbolické množství sacharidů, přesně v tom je low carb dieta tak zajímavá.

Reklama